Forum Miński Auto Club Strona Główna
POMOC SzukajFAQ Zaloguj
Jakie głośniki?
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Odpowiedz do tematu    Forum Miński Auto Club Strona Główna » Car audio Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
Jakie głośniki?
Autor Wiadomość
Krzysiu Run1.4
Klubowicz

Post Odpowiedz z cytatem
nie wiem co macie do sklepu Car audio itp na ul. Sosnkowskiego.. gosciu ma przystepne ceny i sprowadzi co sie zechce..
te wybrane przez ciebie sa mozna powiedziec znakomite ale nie zapomnij najierw rozebrac i sprawdzic co i jak (chyba ze zerkniesz na forum swojej VC bo tam napewno wszystko ładnie opisane ) zeby potem nie było Shock nie pasuje .. jesli ci allegro nie pasuje polecam wybrać sie do wawki na Wileńska, lub NorAuto np Ostrobramska... ale to już twój wybór . Mr. Green
Czw Sty 14, 2010 17:07 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Reklama

Czw Sty 14, 2010 17:07
Marcel
Klubowicz

Post Odpowiedz z cytatem
Ja nic o nim nie mówiłem, aczkolwiek jeśli już jesteśmy na tym temacie to kiedy nie chce czegoś tam kupić to nigdy nie ma... A kumpel kiedyś do niego pojechał w sprawie głośników, zapytać co jest mu w stanie zaoferować do konkretnego samochodu to jego odpowiedź brzmiała mniej więcej tak, że mu nie powie, bo pójdzie i kupi taniej na allegro :O a gość z gotówką przyjechał i chiał kupić u niego i w reszcie pojechał do Siedlec, podobno przy trasie nr 2 wyjeżdżając z Siedlec w stronę Mińska po prawej stronie jest konkret sklep z ogarniętą obsługą i nie ma problemu, wszystko doradzą jak trzeba i ceny przystępne - porównywalne z allegro.

Hertza można chyba śmiało polecić, zarówno jak Phonocara, JBL no i Infinity Wink Wszystko zależy od wyboru modelu i tego jakiego brzmienia oczekujesz. Najlepiej pojechać gdzieś, gdzie będziesz mógł odsłuchać konkretny głośnik i stwierdzić czy Ci pasuję czy nie. Pamiętaj, że kupno głośników za 500zł może dać Ci gorszy efekt niż kupienie głośników za 300 i dobre wyciszenie drzwi...

Czw Sty 14, 2010 22:35 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tomek42007

Post Odpowiedz z cytatem
Marcel napisał:
e czegoś tam kupić to nigdy nie ma...

he he to chyba tak każdy ma....a jak nie ma to będzie na czwartek lub piątek Smile i jak by nie było dużego wyboru car audio to nie ma, Parę głośników, parę skrzynek, ze 3 wzmacniacze i coś tam. Znajdź sobie jakiś model głośników i poszukaj wypowiedzi i opinni na jego temat... I tak jak Marcel pisał. Tańsze głośniki + wyciszenie mogą lepiej grać niż te z górnej półki.
Czw Sty 14, 2010 22:47 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jasiek
Klubowicz

Post Odpowiedz z cytatem
Po Pierwsze to Pod seryjne Radyjko Które ma pewnie jakieś 15wat mocy Dobre głośniki Takie Hertze mogą ja nieźle dławić ze wszystko będzie przygasać. Ba Może się wyłanczać radio jak dasz Głośniej!!!
Po Drugie jeżeli będzie za mało mocy to mogą grać gorzej niż te co Ci grały wcześniej!
( trochę temat CA znam)
trzy to głośniki seryjne GM montowane w Oplach są zajebiście wydajne jeżeli chodzi o Bass( myślę ze na nie nie narzekałeś i dało się odczuć że potrafią nisko zejść) tylko różnie bywa z trwałością , niektóre zaczną harczeć inne będą grały 10 lat bez zarzutu

Ale tak naprawdę może śmiało Kupować HERTZE z linku który podesłałeś ponieważ przy tańszych głośnika moce są zawyżane przez producentów i nie ma co nimi sugerować
Powinny się dobrze bujać w Opelku tylko dobrze je wygrzej wcześniej

i Najważniejsze
HERTZ ma najlepszy stosunek CENA - BASS
Alpine nie bądą aż tak dobre w Basie ale i tak bede na 4+ 5-
Helix Dark Blue może być też opcją

Polecić moge:
Jeśli chodzi o Hertza to Seria ESK lub DCX będzie Git
też POWRBASS S6C to bardzo dobry wybór

i Doradzam CI mając na uwadze BASS
w tej cenie możesz już nie patrzeć na inne firmy

Pionner = Syf

Sob Sty 16, 2010 02:17 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marcel
Klubowicz

Post Odpowiedz z cytatem
Jasiek napisał:
wszystko będzie przygasać. Ba Może się wyłanczać radio jak dasz Głośniej!!!

A nie jest przypadkiem tak, że zależy to od impednacji głośnika i dzieje się tak tylko jeśli będzie ona zbyt mała i zbytnio obciąży końcówkę? Bo sama moc maksymalna głośnika chyba nie wiele tu wnosi...

Jasiek napisał:
Po Drugie jeżeli będzie za mało mocy to mogą grać gorzej niż te co Ci grały wcześniej!

Dokładnie, i tak będzie w 99,9% przypadków, bo zależy to od efektywności głośnika (ilości dB z 1 Watta), która najczęściej im wyższa tym bardziej ogranicza jego moc i do uzyskania tego samego efektu w "mocniejszym" głośniku potrzeba mocniejszego radia / wzmacniacza.

Jeśli się mylę, co nie wykluczone to mnie popraw Smile
Nie Sty 17, 2010 22:57 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adk
Klubowicz

Post Odpowiedz z cytatem
A ja poleciłbym Helixy 62.1. Pod samym radiem grają bardzo dobrze, słyszałem je już w kilku autach, nie mają dużego zapotrzebowania na moc.
Tylko żeby naprawdę je usłyszeć trzeba wygłuszyć drzwi, choć podejrzewam że w tak mlodym aucie jakie posiadasz jakieś tam wygłuszenie jest już wykonane. W starych jak w starych ale w świeżych autach w fabryce przykładali do tego wagę, chociażby po to żeby wygłuszyć drzwi i wyeliminować hałasy z zewnatrz.
No i koniecznie muszą pracowac pod zwrotnicą. W seryjnym audio (nie żadnej wersji Bose czy tam co w te Ople wkladają) nie masz zwrotnic, ale spokojnie bo w zestawie są i jeżeli juz nie chcesz montować firmowych tweeterów podłączysz pod nie swoje standardowe. Chociaż osobiście proponowałbym jakąś fajną zabudowę w słupki, na deskę, czy gdzieś tam Wink Auto masz calkiem fajne więc i na dobre granie zasługuje Smile
No i cena, w necie kupisz zestaw już za 220 PLN więc stosunek cena - jakość, bardzo dobry Smile

Alfa Romeo 145 1.4/2.0 T.S.
Pon Lut 15, 2010 08:33 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
marian
Klubowicz

Post Odpowiedz z cytatem
mam dylemat:) co byście wybrali z tego Smile???
co mi będzie lepiej grało pod seryjnym radiem?

http://www.allegro.pl/item931034450_hertz_dsk_165_3_kurier_dystans_kable_same_gratisy.html
http://www.allegro.pl/item939070943_helix_db_62_1_kurier_dystanse_mdf_gratis.html

na forach piszą że Hertza bez wzm. nie ma co pakować;/
że pod samym radiem lepiej pukają Helixy...
i chyba tak zrobie jak piszą...

Sob Lut 27, 2010 13:19 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adk
Klubowicz

Post Odpowiedz z cytatem
Bierz Helixy, a tu masz nieco taniej Wink
http://www.audiosklep.pl/?zobacz=2356

Alfa Romeo 145 1.4/2.0 T.S.
Sob Lut 27, 2010 17:28 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
marian
Klubowicz

Post Odpowiedz z cytatem
dzięki wszystkim za porady...
zamówione WW Helixy... tylko na allegro bo chce odrazu w jednym worze dystanse i przejściówki do fabrycznej instalacji...
zobaczymy jak to zagra Smile

Sob Lut 27, 2010 19:34 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
GregoR
nowicjusz
nowicjusz

Post Odpowiedz z cytatem
http://allegro.pl/rainbow-slx-265-super-brzmienie-kurier-gratis-i1801188776.html

Polecam te zamiast Hetrz'a... Przetestowane te i te więc nie czepiać się, że opieram się na opiniach z forum Razz Sprawdzcie jeszcze Morela, Focala, DLS, Dego. Pełno jest tego jak coś to pytajcie. Sporo posłuchałem i mogę coś doradzić.
Pią Wrz 16, 2011 00:57 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maadonnabw
Gość

Post Odpowiedz z cytatem
Spidery polecam osobiście mam i graja super
Pon Gru 10, 2012 11:51
poli
Gość

Post Odpowiedz z cytatem
daj ludziom odpocząć, nałóż se słuchawki na uszy i tyle
Sro Kwi 09, 2014 09:39
Krzysiu Run1.4
Klubowicz

Post Odpowiedz z cytatem
jezdzisz w sluchawkach na uszach ? powodzenia w jezdzie szczegolnie po warszawie !!!
Pią Kwi 11, 2014 19:33 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Reklama

Pią Kwi 11, 2014 19:33
Odpowiedz do tematu    Forum Miński Auto Club Strona Główna » Car audio Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Skocz do: